فرش بافی را باید یکی از دیرینه‌ترین هنرهای ایرانیان بدانید که کیفیت و زیبایی آن زبانزد تمام جهان است. فرش از گذشته تاکنون جایگاه بسیار مهمی در میان خانواده های ایرانی داشته و حتی نوعروسان نیز در جهیزیه خود یک فرش را به همراه دارند. تمامی فرش های ایرانی به دلیل ارزش قابل توجه، در صورت بروز هرگونه آسیب، قابلیت ترمیم و رفو دارند. در واقع رفوی فرش در میان ایرانیان یک امر عادی و بدیهی به حساب می آید. درواقع آنها رفوگری را مکمل هنر فرش بافی میدانند که در نهایت منجر به افزایش طول عمر آن و البته بازیابی زیبایی اش خواهد شد.

اگر فرش قدیمی یا فرسوده ای دارید و احساس ناخوشایندی از این بابت به سراغتان آمده، میتوانید از کارشناسان تیم قالیشویی و مبل شویی آپ بخواهید در این مسیر شما را یاری کنند.

رفوی فرش به همان میزان فرش بافی هنر دست است.

قبل از هرگونه اقدام باید نسبت به رفوی فرش و ترمیم آن اطلاعات کامل تری بدست آورید. از همین رو توصیه داریم در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

منظور از رفوی فرش چیست؟

رفوگری را باید هنری جادویی بدانید. رفوگران با ترمیم و رفوی فرش‌ها، جان دوباره ای به آنها میبخشند و تمامی عیوب جزئی را برطرف می نمایند. این عیوب میتواند رفع چروکیدگی فرش، تعمیراتی چون ریشه بافی، شیرازه دوزی و… باشد و البته در عین حال مواردی چون سوختگی های وسیع و پوسیدگی های گسترده تنها از طریق مرمت و رفوگری برطرف خواهد شد.

رفوی فرش فرشی را که در حال پارگی و نابودی‌ست، دوباره احیا می کند و ارزش آن را حفظ می نماید. اگر بتوانید فرش خود را رفو کنید دیگر نیازی نخواهید داشت که در کوتاه مدت با صرف هزینه های سنگین، فرش جدیدی را خریداری نمائید.

فراموش نکنید در مسیر رفوی فرش و ترمیم آن میتوانید با کارشناسان و متخصصان قالیشویی و مبل شویی آپ ارتباط برقرار کنید. آنها راهنمایی هایی را در این مسیر همراه شما قرار خواهند داد.

 

برای سفارش خدمات قالیشویی تماس بگیرید.

0211762

02122225314

02144403411

 

رفع سوختگی فرش با زغال

در اغلب موارد سوختگی فرش یکی از آسیب های مهم و البته غیرقابل بازگشت به حساب می اید. شاید اگر سوختگی کوچک و از عمق کمی برخوردار باشد بتوان آن را ترمیم نمود اما در سوختگی های بزرگ و قابل رویت، همواره روی فرش باقی مانده و از ارزش آن می کاهد. از همین رو توصیه می شود تا حد امکان در نگهداری فرش خود بکوشید.

با این حال بسیاری بر این عقیده اند که توانسته اند با استفاده از زغال، به رفوی فرش و قسمت سوختگی آن بپردازند. باید بگوییم اگر سوختگی آن چندان بزرگ و عمیق نباشد، تحقق این امر خیلی دور از انتظار نیست. تنها کافیست از یک تکه سمباده استفاده کرده و بر روی لکه سوختگی بسابید و سپس با دستمال آن قسمت را پاک کنید.

رفت سوختگی فرش با زغال

در مرحله بعد نوبت به بهره گیری از قیچی میرسد تا پرزهای سوخته و آسیب دیده فرش را کوتاه نمائید. با عبور از تمامی مراحل ذکر شده باید شامپو فرش بکشید و اجازه دهید خشک شود. فراموش نکنید که محلول آب اکسیژنه برای رفوی فرش با زغال بسیار کارآمد است آب اکسیژنه کمک می کند تا سوختگی ناشی از سیگار قابل ترمیم شود و محل لک تا حدود زیادی ترمیم شود. 

اما باید دقت داشته باشید که همه این مراحل به شدت می تواند بیش از قبل به فرش آسیب برساند و حتی ترمیم فرش بعد از سوختگی با زغال را غیرممکن کند. حتی روش استفاده از آب اکسیژنه هم می تواند به رنگ فرش آسیب بیشتری برساند. پس به شدت پیشنهاد می کنیم برای اطمینان از روند ترمیم فرش خود با تیم حرفه ای قالیشویی آپ در تماس باشید تا رفع سوختگی فرش را توسط بهترین رفوگران انجام دهند.

 

همچنین بخوانید: شستشوی فرش ماشینی 

ترمیم پوسیدگی فرش

تاکنون به این فکر افتاده اید که به ترمیم پوسیدگی فرش خود بپردازید؟ روش انجام این کار را میدانید؟ مسئله اینجاست که هر عاملی میتواند منجر به پوسیدگی فرش شود. از رطوبت گرفته تا رفت و آمدهای زیاد بر روی آن که در نهایت ارزش فرش را کاهش می دهد. اما خوشبختانه امروزه در دنیای پیشرفته ای زندگی می کنیم و میتوان به راحتی از شر این مشکل خلاص شد.

ترمیم پوسیدگی فرش

سفارش فوری رفو و ترمیم فرش

به خاطر بسپارید تنها زمانی میتوانید از رفوی فرش استفاده کنید که سوختگی و یا پوسیدگی آن زیاد نباشد. بهره گیری از روش هایی نظیر رنگ آمیزی موقتی بوده و حتی میتواند رنگ پریدگی فرش را به همراه داشته باشد. در این مسیر متخصصان باید همواره از مواد و ابزارهای مناسب برای اینکار استفاده نمایند.

در این میان از جمله ابزارها میتوان به چاقوی بافت، درفش، موم، نخ و سوزن، انبردست و انگشتانه اشاره کرد. علاوه بر این ابزارها، دسترسی به نقشه فرش تکمیل کننده رفوی فرش می باشد. عدم آگاهی به نقشه خوانی و بهره گیری از این ابزارها هیچگاه نمیتواند در ترمیم فرش نتیجه مثبتی را به همراه داشته باشد.

خوشبختانه تیم قالیشویی و مبل شویی آپ نسبت به تمامی این موارد آگاه بوده و چه بسا که تیمی حرفه ای را برای رفوی فرش آموزش داده است. شما میتوانید با خیالی آسوده سفارش ترمیم فرش های پوسیده و سوخته خود را به آنها بسپارید. تیم آپ ارزش فرش تان را دوباره به آن برمیگرداند.