آیا شستشوی فرش زمینه کرم در قالیشویی خوب است؟

آیا شستشوی فرش زمینه کرم در قالیشویی خوب است؟

آیا شستشوی فرش زمینه کرم در قالیشویی خوب است؟

وقتی صحبت از شستشوی فرش به میان می‌آید؛ همه ما مردد می شویم که آیا بهتر است فرش ها را خودمان بشوییم یا آن ها را به قالیشویی بسپاریم؟ این مورد در مورد انواع فرش با زمینه کرم نیز صدق می‌کند. انواع فرش زمینه کرم امروزه با امکان هارمونی با رنگ های مختلف و تناسب جالب خود با همه سلیقه ها، جایگاه پرفروش ترین و پرطرفدارترین نوع فرش در ایران را از آن خود کرده است. 

فرش زمینه کرم، این فرش محبوب و دوست داشتنی که امروزه در خانه اکثر ایرانی ها دیده می شود؛ آلودگی ها را به سرعت جذب کرده و با توجه به این که رنگ روشنی دارد؛ اثر آلودگی ها به وضوح روی آن دیده می شود. برای این که فرش با زمینه کرم خود را زیبا و تمیز نگه دارید؛ لازم است که آن ها را هرچند ماه یک بار بشویید. اما خودمان بشوییم یا به قالیشویی برویم؟ در ادامه همراه ما باشید.

قالیشویی فرش دستباف زمینه کرم

فرش های دستباف در مقایسه با فرش های ماشینی نفیس تر و ارزنده تر می باشند. در نتیجه باید از این فرش ها مراقبت بیشتری به عمل آورید. پیش از هرچیز باید به این نکته اشاره کرد که بهتر است شستن فرش زمینه کرم خود در خانه را برای همیشه فراموش کنید.

همان طور که می دانید، شستشوی فرش در خانه نیاز به وقت و انرژی بسیاری دارد. اکثر ما آنقدر زمان نداریم که ساعت ها از وقت خود را صرف شستشوی یک فرش کنیم. به علاوه، شستن یک فرش، آن هم یک فرش دستباف زمینه کرم، نیاز به تخصص و تجربه بالا دارد. اگر ما بدون هیچ گونه تخصصی بخواهیم فرش دستباف زمینه کرم خود را بشوییم؛ آن را در معرض ریسک مشکلات مختلفی قرار می دهیم.

اول از همه این که انواع فرش با زمینه کرم راحت کثیف می شوند؛ اما به این راحتی ها تمیز نمی شوند. ممکن است اگر اقدام به شستن فرش دستباف زمینه کرم خود کنید؛ نتوانید از پس از بین بردن آلودگی ها و لکه های آن بر بیایید. در این صورت یا باید از فرش خود با همان آلودگی ها استفاده کنید و یا مجبور خواهید بود در نهایت آن را برای دریافت خدمات قالیشویی فرش دستباف زمینه کرم بفرستید.

مورد مهم تر این است که ممکن است با تلاش زیاد برای از بین بردن لکه ها و آلودگی های فرش دستباف زمینه کرم خود؛ باعث آسیب به فرش شوید. این آسیب می تواند انواع و اقسام مختلفی داشته باشد؛ از فرسایش و آسیب به الیاف و تار و پود فرش گرفته تا آسیب رساندن به رنگبندی فرش. برای جلوگیری از این مشکلات بهترین راه این است که فرش خود را به قالیشویی بسپارید تا از خدمات تخصصی قالیشویی فرش دستباف زمینه کرم بهره مند شود. 

 

هر آنچه در مورد قالیشویی فرش دستباف باید بدانید.

 

فرش-زمینه-کرمی

 

شستشوی فرش زمینه کرم ماشینی

با توجه به این که فرش با زمینه کرم ماشینی از فرش دستباف زمینه کرم ارزان تر است؛ ممکن است با خود فکر کنید که شستشوی فرش زمینه کرم ماشینی در مقایسه با همتای دستباف آن نیاز به انرژی و توجه کمتری دارد و می توان این کار را در خانه انجام داد. اما این تفکر درست نیست.

همان طور که پیش تر اشاره شد؛ آلودگی ها و لکه ها از انواع مختلف فرش با زمینه کرم به راحتی پاک نمی شود. این نکته هم در مورد فرش دستباف زمینه کرم و هم در مورد فرش با زمینه کرم ماشینی یکسان و مشابه است. نکته ای که شایان توجه است؛ این است که انواع فرش ماشینی در مقایسه با فرش های دستباف، از تراکم الیاف کمتری برخوردار بوده و تار و پود آن ها نیز استحکام کمتری دارند.

 این باعث می شود که انواع فرش زمینه کرم ماشینی در مقایسه با انواع فرش دستباف زمینه کرم، در مقابل فرسایش آسیب پذیرتر باشند و امکان آسیب به الیاف آن ها خیلی بیشتر باشد. اگر در شستشوی فرش زمینه کرم ماشینی از مواد شوینده نامناسب استفاده کنید و یا فشار بیش از حد به فرش وارد کنید؛ ممکن است تار و پود آن از هم گسسته شود و آسیب های جبران ناپذیری به فرش شما وارد شود.

بهترین راه این است که شستشوی فرش با زمینه کرم ماشینی خود را به پرسنل متخصص یک قالیشویی خوب بسپارید که تجربه کافی در زمینه  شستشوی فرش با زمینه کرم ماشینی دارند. در نتیجه، می توانید فرش خود را سالم، پاکیزه و با طراوت تحویل بگیرید و از جلوه زیبای آن لذت ببرید.

هر آنچه در مورد شستشوی فرش ماشینی در قالیشویی باید بدانید.

مزیت شستشوی فرش در قالیشویی

در بخش های قبل اشاره کردیم که بهترین راه برای شستشوی فرش دستباف زمینه کرم و فرش زمینه کرم ماشینی، این است که آن ها را به یک قالیشویی خوب با پرسنل حرفه ای و با تجربه بسپاریم.  به این مورد نیز پرداختیم که اگر ما بدون تجربه و تخصص کافی اقدام به شستشوی این نوع فرش ها کنیم؛ ممکن است نتوانیم آلودگی ها و لکه ها را از روی فرش ها پاک کنیم و حتی امکان دارد به فرش آسیب های مختلفی نظیر فرسایش تار و پود و الیاف آن و یا تغییر در رنگبندی آن وارد کنیم.

البته شایان ذکر است که مواردی که ذکر کردیم تنها آسیب هایی نیست که شستشوی بدون تخصص می تواند به فرش ها وارد کند. کافی است از محلول شوینده شیمیایی با اسیدیته نامناسب استفاده کنیم تا رنگ فرش به کل تغییر کند.  به علاوه، در صورتی که درست آبکشی نکنیم ممکن است آلودگی ها در عمق پرز های فرش باقی بمانند.

در مقابل، اگر حین آب کشی مواد شوینده به طور کامل از روی فرش تخلیه نشوند؛ ممکن است به خود فرش  یا به سلامتی افراد آسیب های جبران ناپذیری وارد کنند. در صورتی که خشک شدن فرش ها به طور مناسب و در وقت مقتضی انجام نشود و فرش ها بیش از حد خشک بمانند؛ ممکن است کپک بزنند.

با در نظر گرفتن وقت و انرژی زیادی که باید برای شستشوی یک فرش در خانه صرف کنیم و خطرات و ریسک هایی که هنگام شستشوی فرشمان در خانه با آن مواجهیم؛ می توان دریافت که در واقع هزینه کردن برای خدمات قالیشویی فرش زمینه کرم، نوعی صرفه جویی در وقت، انرژی و حتی هزینه هاست.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری
سفارش آنلاین