نرخ قالیشویی با توجه به خدمات قالیشویی چطور مشخص می شود؟

نرخ قالیشویی با توجه به خدمات قالیشویی چطور مشخص می شود؟

قیمت قالیشویی

قیمت قالیشویی

نرخ قالیشویی یکی از عوامل مهمی است که شما هنگامی که قصد شستشوی فرش خود را دارید، به اطلاع از نرخ دقیق آن احتیاج پیدا میکنید. بنابراین باید اطلاعات درستی راجب آن داشته باشید. نرخ قالیشویی را برخی عوامل تعیین میکند که ما در این مقاله آنها را ذکر میکنیم. از آنجاییکه نرخ قالیشویی را اتحادیه تعیین میکند و سپس آن را به اطلاع اتحادیه قالیشویان تهران و در انتها به تمام قالیشویان تهران میرساند، شما انتظار دارید که نرخ اعلامی توسط اتحادیه و نرخ شرکت ها باهم یکی باشد.

نرخ قالیشویی

دانستن نرخ اتحادیه برای افرادی می خواهند فرش های خود را برای شستشو به قالیشویی بسپارند بسیار مهم می باشد . باید صادقانه بگوییم که شستشوی فرش یک کار سخت است و ممکن است زمان زیادی را از شما بگیرد.همچنین تمام آخر هفته تان بجای استراحت و تفریح به شستشوی فرش و این کار دشوار سپری شود. و چه بسا که علی رغم این زحمات،ممکن است در نهایت نتوانید آن را به طور موثر تمیز کنید.

شما با کمک گرفتن از یک قالیشویی، تمام کاری که باید انجام دهید این است که یک تماس تلفنی برقرار کنید تا همه چیز در عرض چند ساعت انجام شود.

صرفه جویی در وقت و زمان

بر خلاف گذشته که در آن شما مجبور بودید تمام فرش های خود را به مرکز قالیشویی حمل کنید، امروزه همه چیز کاملا متفاوت است. بیشتر شرکت های ارائه دهنده خدمات درب منزل فرش شما را تحویل میگیرند و پس از اتمام شستشو آن را درب منزل تحویل میدهند.فقط کافیست با آنها تماس بگیرید و راجب قیمت و باقی مسائل با آنها به توافق برسید. این به این معنی است که سپردن اینکار به قالیشویی درواقع صرفه جویی در وقت و انرژی میباشد.

قیمت قالیشویی

نرخ قالیشویی

خدمات قالیشویی ها 

باید گفت که برخی عوامل باعث ایجاد تفاوت در نرخ قالیشویی میشود. مثلا شرکت های قالیشویی جهت ایجاد حس رضایت در مشتری و بالا بردن کیفیت کارشان از برخی خدمات ویژه و جدا از آنچه اتحادیه تعیین کرده است انجام میدهند که این باعث میشود آنها هزینه های مضاعفی را متقبل شوند.

خدمات ویژه ی قالیشویی ها 

تلاش اکثر شرکت های قالیشویی در راستای ارائه ی خدمات ویژه و با کیفیت است. برخی فرش های ماشینی ممکن است در نتیجه ی شستشوی نادرست رنگ ببازند و خراب شوند. برای جلوگیری ازآن باید از مواد شوینده ی مخصوص استفاده شود. همچنین فرش های دستباف باید با حساسیت بالاتری و با مواد شوینده ی  گیاهی شسته شود. قالیشویی ها خدمات ویژه ای نیز در جهت لکه بری،پرزگیری یا سفیدکنندگی فرش پیاده میکنند که همه ی اینها برای آنها هزینه بر بوده و باعث ایجاد تفاوت نرخ قالیشویی با قیمت اتحادیه که برای شستشوی معمولی تعیین کرده است میشود.

خدمات قالیشویی اپ کارپت :

 1. شستشوی تخصصی فرش دستباف و ابریشمی
 2. اعلاشویی
 3. لکه برداری فرش و قالی
 4. ریشه زنی و رفوگری
 5. دوردوزی چرم
 6. رفع سوختگی
 7. ریشه بافی و شیرازه بافی

برای مطالعه بیشتر در مورد قالیشویی انلاین روی لینک سبزرنگ کلیک کنید

قیمت قالیشویی

نرخ قالیشویی

قیمت شستشوی فرش 

باتوجه به تنوع فرشهای ماشینی که هرسال نیز به آن اضافه میشود بلژیکی.فرهی.فانتزی.طرح چمن.و….قیمت قالیشویی متفاوت است که اتحادیه نرخ نامه ارائه می دهد.

همیشه ازسرویسکار قالیشویی نرخنامه اتحادیه راطلب کنند چون خیلی از قالیشویی ها قیمت کمتر گرفته فرش را با مواد شیمیایی شسته و آسیب جدی به فرش وارد میکنند و مصداق هیچ ارزانی بی علت نیست میشوند.

اهمیت شستشوی فرش های دستباف

فرشهای دستباف ازقدیم الایام سرمایه زندگی محسوب میشده ومیشود.فرشهای دستبافت یاطبیعی همانگونه که از اسمش پیداست رنگهایش بامواد طبیعی میباشد. پس باید دقت نمود رنگ مخلوط نشود که از ارزش وقیمت فرش کاسته میشود. یا با مواد شیمیایی شسته نشود که فرش آسیب میبیند.

محاسبه نرخ قالیشویی

نرخ قالی شویی با توجه به نرخ اتحادیه حساب می شود و بستگی به نوع خدماتی که بر روی فرش صورت میگیرد سنجیده می شود . در واقع نرخ قالیشویی به موارد زیادی از جمله رفوگری ، شیرازه دوزی ، ریشه کشی و ….. بستگی دارد .

نرخ قالی شویی توسط اتحادیه و اتاق اصناف مشخص میگردد ولی باید گفت که این قیمت در شرکت های شستشوی فرش چند مدت یکبار تغییر می کند و نوسان دارد . دلیل این قضیه این است که بعضی از شرکت های قالیشویی، کیفیت خدمات خود و حفظ سلامتی فرش را فدای قیمت کمتر نمی کنند  .

تفاوت قیمت در انواع فرش ها 

لازم به ذکر است قیمت شستن انواع قالی ها با هم متفاوت است به طور مثال فرش دست بافت به دلیل با ارزش بودن خدمات ویژه ای لازم دارد و خدماتی از جمله  استفاده از مواد مخصوص برای تثبیت کننده رنگ فرش دست بافت ، لکه بری فرش ، پرز گیری باعث افزایش نرخ قالیشویی می شود . که خدماتی بیشتر از شستشوی عادی برای حفظ و سلامت فرش صورت گیرد. این عوامل می تواند در نرخ قالی شویی تاثیر گذار باشد.

قیمت شستشوی فرش دستباف

همچنین در شستشوی فرش دستبافت عواملی از قبیل استفاده از مواد تثبیت کننده ،رنگ فرش,لکه بری فرش,سفیده کننده فرش و پرز گیری باعث شده که خدماتی بیشتر از شستشوی عادی  برای حفظ و سلامت فرش صورت گیرد می تواند در نرخ قالیشویی تاثیر گذار باشد.

کارخانه قالیشویی آپ این اطمینان را به شما می دهد که اختلاف قیمت اتحادیه و شرکت ها را به حد اقل رسانده و با نرخی نزدیک به نرخ مصوب اتحادیه قالیشویان تهران شستشوی فرش را انجام دهد.

قیمت قالیشویی

نرخ قالیشویی

نحوه ی تعیین نرخ گذاری در قالیشویی

نرخ اصلی که برای نرخ قالیشویی (ماشینی,دستباف,موکت) ارائه می شود توسط اتاق اصناف مشخص شده، سپس نرخ به اتحادیه قالیشویان تهران اعلام می گردد و بعد اتحادیه نرخ را به صورت نرخ قالیشویی به اطلاع کلیه قالیشویان مجاز تهران می رساند.

تعهدات شرکت های قالیشویی 

شرکت های شستشوی فرش به دلیل تعهدات کتبی که برای حفظ کیفیت و سلامت فرشهای مشترکین خود می دهند. 

برخی از فرش ها برای اینکه در شستشو کهنه نشده و تغییر رنگ ندهند . نیاز به خدماتی ویژه دارند .به عنوان مثال برای لکه بری و شفاف سازی زمینه فرش و حفظ شکل اولیه فرش های ماشینی زمینه روشن یا فرش های ماشینی ابریشمی و نفیس الزامی است که از مواد شوینده مخصوص استفاده شود.

در صورت استفاده نکردن از این شوینده ها فرش تغییر رنگ داده و از ارزش فرش کاسته خواهد شد.

قالیشویی اپ کارپت یکی از شرکت های عالی در زمینه قالیشویی میباشد که خدمات ارزنده در این زمینه ارایه میدهد .

نحوه ی تعیین نرخ قالیشویی

به صورت کلی نرخ قالیشویی در اوخر سال تغییر می کند . علت نیز به این خاطر می باشد که در اواخر سال چون تجمع افرادی که فرش های خود را به قالیوشویی ها تحویل می دهند بیشترند ، نرخ ها هم نیز آخر هر سال تغییر پیدا می کند . 

اما باز میزان قیمت  مد نظر تا حد زیادی به نوع فرش نیز بستگی دارد . همینطور با توجه به این که تمامی قیمت ها در شرکت اپ کارپت زیر نظر اتحادیه قالیشویی تهران می باشد تا خیال شما عزیزان از بابت قیمت ها راحت باشد . 

عوامل تاثیر گذار در نرخ قالیشویی :

 • ابعاد فرش
 • نوع فرش
 • لکه بری های خاص
 • شستشو در محل
 • رفوگری

نرخ قالیشویی بر اساس ابعاد فرش

یکی از مهم ترین مواردی که در نرخ قالیشویی فرش تاثیر می گذارد ، مساحت فرش (متر مربع ) می باشد . قیمت شستشوی فرش ها بر اساس هر متر محاسبه می شود .

نرخ قالیشویی بر اساس نوع فرش

یکی دیگر از مواردی که روی قیمت فرش تاثیر می گذارد میزان پر بودن گره های فرش می باشد . به عبارتی هرچقدر شانه فرش بالا تر باشد ، تار و پود فرش فشرده تر می شود و مقاومتش در برابر پاک کردن لکه ها بالا برود . در نتیجه شستشوی فرش سخت تر می شود و هزینه ها نیز بیشتر می شوند .

نرخ قالیشویی بر اساس لکه بری های خاص

از بین بردن بعضی از لکه ها سخت تر می باشد و نیاز به زمان بیشتر و استفاده از مواد خاص تری دارند . بنابر این لکه های خاص مثل لکه ی روغن و چربی هزینه ی بیشتری را در بر دارند .

نرخ قالیشویی بر اساس شستشو در محل

قالیشویی‌هایی که خدمات قالیشویی و شستن مبلمان را در منزل انجام می دهند ، اصولا قیمت بیشتری دریافت می کنند . در این شرایط تعداد اتاق ها برای شستشوی موکت ها مهم می باشد و یا شستن فرش های راه پله اجرت کار بالاتری دارد .

نرخ قالیشویی بر اساس رفوگری

بعضی اوقات فرش ها علاوه بر شستشو نیاز به خدمات خاصی دارند . خدماتی مثل ترمیم فرش ، رفع سوختگی ، پارگی ، ترمیم ریشه و … که در صورت نیاز به هر کدام این موارد روی هزینهی فالیشویی تاثیر می گذارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری
سفارش آنلاین