چطور یک قالیشویی مجاز را پیدا کنیم؟

چطور یک قالیشویی مجاز را پیدا کنیم؟

چطور قالیشویی مجاز را تشخیص دهیم؟

این روزها اگر قصد شستشوی فرش خود را داشته باشید، با تعداد زیادی قالیشویی در سطح شهر روبرو خواهید شد. اما کدام یک قالیشویی مجاز است؟ متاسفانه در طی سال های گذشته قالیشویی های غیر مجاز زیادی در سطح شهر مشغول به فعالیت هستند که در روزهای شلوغ مشکلاتی را به وجود می آورند و به یکی از معضلات پلیس آگاهی تبدیل شده اند. از همین رو اتحادیه قالیشویان موضوعاتی را مطرح کرده اند که صرفا وظیفه رسیدگی به تخلفات قالیشویی های مجاز را برعهده دارد، اما در خصوص فعالیت قالیشویی های غیرمجاز تنها به هشدار بسنده می کند.

اما با این حال افرادی هستند که فریب تبلیغات و شیوه های مختلف جلب اعتماد مشتریان را می خورند و دچار مال باختگی می شوند. در صورتی که پلیس بارها به این مسئله اشاره می کند گول تبلیغات و برگه های پخش شده قالیشویی و شرکت هایی که هیچ اشاره ای به آدرس کارگاه قالیشویی خود نمیکنند را نخورید. چه بسا که برخی از شرکت ها با اجاره دفتر به صورت ماهیانه در ایام تعطیل، به جمع آوری فرش های شهروندان پرداخته و در نهایت کار را تعطیل می کنند. پس سوال مهم و اصلی از همینجا شکل میگیرد؛ اینکه چطور بفهمیم کدام یک قالیشویی های فعال، مجاز هستند؟ چطور قالیشویی مجاز را از غیرمجاز تشخیص دهیم؟

اگر خواهان کشف این سوالات هستید و میخواهید از گزند کلاهبرداران در امان بمانید، توصیه داریم در ادامه این مقاله همراه ما باشید. زیرا در نظر داریم توضیحاتی را در این خصوص خدمت شما ارائه دهیم.

قالیشویی های مجاز، سلامت فرش شما را تضمین می کنند

یکی از مسائلی که قالیشویی مجاز، به آن اهمیت ویژه ای می دهد، حفظ سلامت فرش شماست. مسلما این مسئله برای آن دسته از کلاهبردارانی که تنها به فکر خالی کردن جیب شهروندان هستند، هیچ اهمیتی ندارد. اما چطور قالیشویی مجاز را پیدا کنیم؟

یکی از بهترین راهکارهایی که پیش روی شما قرار دارد، بررسی لیست قالیشویان غیر مجاز در سایت اتحادیه قالیشویان تهران است. در این سایت شما یک لیست از قالیشویی های مجاز که در حوالی محل زندگی تان قرار دارد را پیدا خواهید کرد. از طرفی میتوانید با برقراری ارتباط با اتحادیه نسبت به کیفیت و شکایت های ثبت شده آنها نیز سوالاتی را مطرح نمائید. به هر حال این موضوع شوخی بردار نیست؛ شما قرار است فرش های چند میلیونی و گران تان را به آنها بسپارید، پس بسیار اهمیت دارد که یکی از بهترین قالیشویی های فعال را بیابید.

نکاتی که برای شناخت بهترین قالیشویی تهران باید بدانید.

از جمله دیگر راه های کشف قالیشویی مجاز شهر، انتخاب شرکتی‌ست که خود دارای کارگاه قالیشویی بوده و راسأ کار شستشو را برعهده دارد. سپردن کار به دست دفاتر قالیشویی که خدماتشان را سایر کارخانه ها و کارگاه ها انجام می دهند، اغلب با کیفیت بالا همراه نخواهد بود.

یکی از بهترین راه هایی که میتواند قالیشویی مجاز شهر را به شما معرفی کند، پرسش از دوستان و آشنایان است. افرادی که بارها فرش خود را به یک قالیشویی سپرده اند و بهترین نتیجه را دریافت نموده اند. میتوانید آدرس یکی از آنها را بگیرید. البته قبل از هرگونه اقدام باید نسبت به کیفیت خدمات آنها سوالاتی را مطرح نمائید.

قیمت ارزان، ترفندی برای جذب در قالیشویی های غیرمجاز

یکی از مهم ترین موضوعاتی که پلیس همواره در خصوص قالیشویی مجاز و غیرمجاز به آن اشاره می کند، فریب نخوردن تبلیغات است. زیرا شرکت های بسیار زیادی با ارائه قیمت های ارزان، سعی در جذب مخاطب دارند. به خاطر بسپارید؛ به هیچ عنوان به قالیشویی هایی که در تبلیغ خود قیمت های ارزان را اعلام می کنند اعتماد نکنید. قیمت هایی خارج از عرف بازار که صرفا به جهت جذب مخاطب و در نتیجه بازنگرداندن فرش همراه می شود.

به طور معمول قیمت های قالیشویی مجاز براساس معیارهای خاصی مشخص می شود. از طرفی آنها به هیچ عنوان نمیتوانند قیمتی پایین از اتحادیه را اعلام نمایند. به عبارت ساده تر؛ اصلا به صرفه نیست که کمتر از حد معمول قیمت را اعلام کند. اما این مسئله در رابطه با شرکت های غیرمجاز صدق نمی کند. آنها را جلب توجه افراد، تنها خواهان بدست آوردن فرش مردم هستند.

هر آنچه در مورد قیمت قالیشویی در سال 1400 باید بدانید.

به کلمه «عضو اتحادیه قالیشویان» به تنهایی اعتنا نکنید

هیچگاه تنها با کلمه « عضو اتحادیه قالیشویان » به یک قالیشویی اعتماد نکنید! درواقع شما باید زمانی که از طرف شرکت، ماشینی را برای حمل فرش میفرستند حتما کارت شناسایی موسسه را طلب کنید و به هیچ عنوان به افراد غیرمجاز اعتماد نکنید. یکی از روش هایی که به شما اعتبار شرکت را نشان می دهد، جستجوی آن در سایت است.

از طرفی نباید شرکت های قالیشویی که از طریق شبکه های اجتماعی به تبلیغ می پردازند را در گروه قالیشویی مجاز قرار دهید. آنها تنها یک شماره جهت برقراری ارتباط دارند. در صورتی که قالیشویی های مجاز نه تنها چندین شماره بلکه دارای شماره ثبت نیز می باشند تا اجازه بررسی مجاز بودن را در اختیار شما قرار دهند.

حتما پس در تحویل فرش نیز سالم بودن آن را نزد کارشناس مربوطه چک کنید تا اگر آسیبی به فرش وارد آمده باشد، سریعا آن را به مسئولان شرکت گوشزد نماید. حتی در صورت  تمایل میتوانید از آنها به اتحادیه نیز شکایت نمائید.

کلام آخر

در این مقاله تا حد امکان تلاش کردیم شما را با ویژگی های یک قالیشویی مجاز و ترفندهایی که کلاهبرداران برای جذب مخاطب و دزدیدن فرش های گران قیمت شما در پی میگیرند، آشنا کنیم. با این حال ممکن است سوالاتی ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران و کارشناسان سایت آپ قالیشویی تماس بگیرید. آنها با تجاربی که طی سال ها فعالیت در این عرصه بدست آورده اند، میتوانند راهنمایی های دقیق و اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند. کافیست از طریق شماره تماس چهاررقمی 1762 با قالیشویی آپ در تماس باشید. و یا از طریق صفحه سفارش آنلاین قالیشویی نسبت به درج سفارش قالیشویی در یک قالیشویی معتبر اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری
سفارش آنلاین