خشک شدن فرش در قالیشویی آپ در فضای باز و نور آفتاب

خشک شدن فرش در قالیشویی آپ در فضای باز و نور آفتاب

خشک شدن فرش

خشک شدن فرش خیس و نحوه خشک کردن آن، عملیات مهمی است که تاثیر به سزایی در زیاد شدن طول عمر قالی و فرش و همچنین جلوگیری از آسیب رسیدن به فرش دارد. برای خشک کردن فرش باید به میزان رطوبت موجود و عمق آن دقت شود و بر اساس این میزان از روش مناسب استفاده کرد.

اگر میزان رطوبت موجود در فرش سطحی باشد، این رطوبت را می توان با روش هایی حتی در منزل هم مهار کرد، اما اگر رطوبت فرش شما زیاد است حتما باید از قالیشویی کمک بگیرید تا فرش شما بر اثر رطوبت موجود و خوب خشک نشدن، خراب و فرسوده نشود.

 در ادامه این متن قصد داریم تا در مورد اهمیت خشک شدن فرش و بهترین زمان برای شستشوی فرش ها صحبت کنیم.

تابستان، بهترین زمان شستشوی فرش

یکی از عواملی که در سلامت و کیفیت شستشوی فرش و همچنین طول عمر آن تاثیر گذار است،  زمان مناسب جهت شستشو می باشد. فرش پس از شسته شدن و زمانی که رطوبت دارد، در معرض آسیب پوسیدگی قرار می گیرد. در نتیجه برای جلوگیری از این آسیب باید سریعا خشک گردد.

در فصول سرد سال که بارندگی بیشتر دیده می شود، مانند پاییز و زمستان،  به دلیل این شرایط جوی مرحله خشک شدن به تعویق می افتد و در نتیجه فرش دچار پوسیدگی می گردد. پس مناسب ترین فصل جهت شستشوی فرش ها، نیمه اول سال و ماه های گرم مانند تابستان می باشد.

درست است که تابستان فصل خوبی برای شستشو فرش ها است اما اگر فرش دستبافت دارید، باید به این نکته توجه داشته باشید که در فصل تابستان تابش آفتاب داغ و مستقیم بوده که همین امر سبب آسیب فرش می گردد. پس برای جلوگیری از آسیب به فرش های خود در ماه های گرم نیز آن ها، به خصوص فرش های دستباف، را برای شستشو به قالیشویی ها مجاز بسپارید. زیرا در قالیشویی ها متخصصان فرش با ایجاد محیط و شرایطی مناسب برای خشک شدن فرش، مانع آسیب به آن می شوند.

چرا خشک شدن فرش مهم است؟

چرا خشک شدن فرش مهم است؟

حال به این سوال می رسیم که اصلا چرا خشک شدن فرش مهم است؟ اگر فرش و قالی خود را به خوبی خشک نکنیم چه مشکلی پیش می آید ؟

توجه کنید به دلیل بافت فشرده فرش، حتی کوچکترین خیسی و تری که وارد الیاف فرش شده باشد در صورت خشک نشدن به موقع در فرش باقی می ماند و به سختی خارج می شود. هنگامی که فرش ما دچار خیسی و رطوبت شده نباید آن را به حال خود رها کنیم. ماندن رطوبت در فرش عواقب ناخوشایندی دارد. یکی از این عواقب می توان به به این اشاره داشت که رطوبت باقی مانده درون تار و پود فرش، موجب پوسیدگی آن شده و در نتیجه خسارات مالی زیادی وارد می شود. مورد بعدی بررسی اثر رطوبت فرش بر روی عوامل بهداشتی است. اگر رطوبت فرش گرفته نشود و به خوبی خشک نشود همیشه بوی نم می دهد و هر بار پس از جارو کشیدن این بو در فضا میپیچد.

از لحاظ جنبه سلامتی و بهداشتی هم وجود رطوبت، گرما و تاریکی در کنار هم سبب رشد قارچ و کپک در الیاف فرش می شود. قارچ و کپک ایجاد شده به راحتی از بین نمی رود و به سلامتی انسان و حیوانات خانگی آسیب می رساند.

 برای جلوگیری از مشکلاتی از این دست باید فرش خود را به خوبی خشک کنید. توصیه ما این است که حتما فرش خود را برای شستشو و خشک شدن به قالی شویی های معتبر بسپارید. عملیت های مربوط به فرش در قالی شویی ها با دستگاه های پیشرفته و یه صورت تخصصی انجام می گیرد و دیگر نیازی نیست نگرانی از بابت سلامت و صحت شستشو و خشک شدن فرش خود داشته باشید.

عدم وجود نم در زمان تحویل

عدم وجود نم در زمان تحویل

در صورتی که فرش شسته شده به خوبی خشک نشود، نم موجود در فرش مشکل ساز است.

ممکن است برای شما پیش آمده باشد که پس از تحویل فرش از قالیشویی و پهن کردن آن، بوی نامطبوع نم از فرش استشمام کرده باشید. این مشکل که بسیار مهم است نباید پیش بیاید به همین دلیل است که توصیه میکنیم حتما فرش های خود را به قالیشویی های معتبر بسپارید.

علت بوی بد فرش بعد از تحویل دو دلیل دارد، یکی آن که فرش در هنگام شستشو به خوبی کف گری نشده و مواد شوینده در فرش باقی مانده است.  مورد دوم اینکه فرش به خوبی و درستی خشک نشده و در نتیجه بوی بد حاصل از نم موجود در فرش آزار دهنده می شود.

تاثیر منفی دیگری که وجود نم در فرش دارد، علاوه بر بوی نامناسب، ایجاد محیطی برای رشد قارچ ها و باکتری ها است که برای سلامت فرش و اعضای خانواده مضر می باشد.

هر آنچه در مورد تحویل فرش شسته شده در قالیشویی باید بدانید.

جمع بندی

خشک شدن فرش یکی از مهم ترین بخش های شستشوی فرش می باشد. در صورتی که فرش به درستی خشک نشود شاهد بوی نا مطبوع و خطرات سلامتی خواهیم بود. برای جلوگیری از این امر توصیه می شود عملیانت شستشو و خشک کردن فرش خود را به قالیشویی های معتبر بسپارید. اگر در پیدا کردن قالیشویی‌های مجاز و معتبر با مشکل مواجه هستید، میتوانید به سایت اتحادیه قالیشویان تهران سری بزنید. در این سایت لیستی تهیه شده که شما امکان دسترسی به تمامی قالیشویی‌های مجوزدار را خواهید یافت. واقعا چه چیزی میتواند بهتر از این باشد؟

اگر هم فکر می‌کنید سفارش آنلاین قالیشویی و مبل‌شویی میتواند نیاز شما را برآورده سازد، کارشناسان و متخصصان سایت آپ آماده‌اند تا در این راستا به شما کمک کرده و راهنمایی‌هایی را در اختیارتان قرار دهند. کافیست به بخش تماس با ما سری بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری
سفارش آنلاین