دسته‌ها
دستباف مقالات

نکاتی که قبل از قالیشویی فرش دستباف باید بدانید

با توجه به اینکه فرش های دستباف بسیار ارزشمند و گران قیمت هستند و قالیشویی فرش دستباف باید نکات بسیار ظریف و ارزشمندی را در هنگام شستشوی فرش دستباف لحاظ نماید، در این مقاله به بررسی نکاتی که قبل از قالیشویی فرش دستباف باید بدانید می پردازیم تا آگاهی های بیشتری درباره شستشوی فرش دستباف را بدست آورید.

شستشوی فرش دستباف بعد از چند وقت لازم می شود با توجه به دوده و گرد و خاک بسیار در هوای شهر تهران نیاز به قالیشویی فرش دستباف بسیار حائزاهمیت می باشد چرا که اگر در صورت گرد و خاک گرفتن تار و پود های فرش دستباف تمیز شدن آن سخت تر می شود، همچنین اگر لکه یا آلودگی روی فرش باشد باید در سریع ترین زمان برای برطرف کردن لکه و آلودگی اقدام نمایید.

اگر برطرف کردن لکه و آلودگی را از روی فرش دستباف به تعویق بیاندازید فرش دستباف شما منبع آلودگی خواهد شد، که با توجه به توصیه کارشناسان فرش دستباف هر 12الی 18ماه یکبار فرش دستباف نیاز به شستشوی فرش دستباف خواهد داشت تا تمیز شسته شود.

بهترین قالیشویی برای حفظ کیفیت قالیشویی فرش دستباف

با توجه به کوچک تر شدن متراژ منازل، برای حفظ کیفیت فرش دستباف نیاز به نگهداری و مراقبت فرش دستباف لحاظ شود و با برون سپاری فرش دستباف به بهترین قالیشویی آپ بعنوان بهترین قالیشویی تهران با خیال آسوده و اطمینان بیشتر فرش دستباف خود را شسته شده و سالم و تمیز تحویل بگیرید.

قالیشویی آپ با داشتن دستگاه های تمام اتوماتیک و استفاده از مواد شوینده استاندارد و تایید شده توسط اتحادیه قالیشویی تهران نگرانی شما را برای برون سپاری فرش های دستباف را برطرف ساخته و همواره با رعایت موارد مهم و ظریف در هنگام قالیشویی فرش دستباف بعنوان بهترین قالیشویی با دستگاه های تمام اتوماتیک شناخته می شود.

برای اینکه رنگ فرش های دستباف شما حفظ شود از قرار دادن فرش در معرض تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری نمایید چرا که تابش مستقیم باعث کمرنگ شدن، رنگ فرش دستباف می شود و حتی الامکان از پرده های ضخیم یا روفرشی برای نگهداری بهتر و طول عمر بیشتر فرش های دستباف استفاده نمایید.

7 نکته ی که باید قبل از شستشوی فرش دستباف بدانید

قبل از اینکه شستشوی فرش دستباف صورت پذیرد باید نکاتی را در خاطر داشته باشید تا در هنگام شستشوی فرش دستباف آنها را اجرا نمایید که در ادامه به این نکات اشاراتی می نماییم:

  1. در اولین قدم برای شستن فرش دستباف باید غبارگیری نمایید و و در صورت لزوم به قالیشویی فرش دستباف که مجهز به دستگاه غبارگیری هستند تحویل دهید.
  2. در دومین قدم برای شستن فرش دستباف باید جنس و رنگ فرش دستباف مشخص باشد و تمام اطلاعات مربوط به فرش دستباف را در اختیار قالیشویی قرار دهید و اگر اطلاعی درباره رنگ پس دادن فرش دستباف خود ندارید می توانید با یک تکه دستمال سفید تمیز و مرطوب بر روی گوشه ی از فرش بکشید و اگر رنگ نگرفت نشان از کیفیت بالای فرش دستباف می باشد.
  3. در سومین قدم برای شستن فرش دستباف باید از سطحی شیب دار و سفت استفاده شود تا در هنگام شستن فرش آب زیر فرش جمع نشود.
  4. در چهارمین قدم برای شستن فرش دستباف بسیار حائز اهمیت است استفاده از دمای آب مناسب با توجه به جنس و رنگ فرش دستباف می باشد که حتی الامکان برای شستن فرش دستباف نباید از آب سرد یا آب بسیار داغ استفاده شود بهترین دمای آب برای شستن فرش دستباف آب ولرم می باشد.
  5. در شستشوی فرش دستباف باید از مواد شوینده که عاری از مواد شیمیایی هستند استفاده شود مانند شامپوی فرش، پودر صابون، پودر شستشوی دستی، مایع ظرفشویی و… می باشد.
  6. بعد از شستشوی فرش باید پرزگیری فرش دستباف صورت گیرد که برای اینکار بهتر است که بعد از خشک شدن فرش با برس به نرمی پرزهای فرش گرفته شود.
  7. برای خشک کردن فرش نباید در معرض نور آفتاب اینکار صورت پذیرد چرا که باعث از بین رفتن کیفیت رنگ همچنین باعث زرد شدن ریشه فرش می شود که بهترین کار قرار گرفتن در دستگاه های تمام اتوماتیک قالیشویی آپ می باشد.

شستشوی فرش دستباف با ضمانت قالیشویی آپ

قبل از اینکه فرش را به قالیشویی فرش دستباف تحویل دهید تا فرش را بشویند باید فرش غبارگیری شود و معمولا غبارگیری به دو روش دستی و ماشینی انجام خواهد شد که در قالیشویی آپ با توجه به مکانیزه بودن تمام دستگاه ها به صورت تمام اتوماتیک انجام می شود و در روش ماشینی هیچگونه آسیبی به فرش دستباف وارد نمی شود و فرش دو ساعت در دستگاه می چرخد تا کاملا گردو خاک آن گرفته شود..

از مزایای قالیشویی آپ ارائه ضمانت کتبی به مشتریان جهت تمیز شستن و سالم بودن فرش است چرا که فرش دستباف باید با حساسیت بالا و دمای آب مناسب شسته شود که در قالیشویی آپ بسیار حساس فرش های دستباف را با ظرافت بالا، شستشو می شوند.

رنگ و جنس فرش خود را اعلام کنید

با توجه به اینکه در هنگام شستشوی فرش دستباف، رنگ پس می دهند نیاز است که رنگ و جنس قالی خود را به قالیشویی آپ اطلاع دهید، چرا که اکثر فرش های دستباف با توجه به خیس شدن، رنگ پس می دهند که با توجه به نوع فرش و جنس آن نوع شستشوی فرش در دستگاههای تمام اتوماتیک قالیشویی آپ متفاوت خواهد بود و هر نوع فرش دستباف نحوه شستشوی منحصر به فرد خود را دارا می باشد.

بعد از اینکه فرش غبارگیری شد توسط دستگاههای تمام اتوماتیک با مواد شوینده استاندارد و بدون مواد شیمیایی با وسواس بالا شروع به شستن فرش می کنند و آب با فشار بالا تمام لکه ها و آلودگی های فرش بر طرف می شود.

بعد از آبکشی فرش در مرحله اول، برای تمیز شدن و مطمئن شدن از هرگونه آلودگی و نجسی بر روی فرش دوباره فرش توسط دستگاه تمام اتوماتیک آبکشی می شود و بعد از این مرحله فرش وارد مرحله ی آب گیری می شود و فرش کاملا با دستگاه مخصوص آب گیری می شود و سپس راهی مرحله خشک شدن می شود.

با توجه به مکانیزه بودن قالیشویی آپ مرحله خشک شدن نیز در داخل گرم خانه های تمام اتوماتیک می شوند و در سریع ترین زمان ممکن فرش کاملا خشک می شود و بعد از آن توسط کاور بسته بندی شده و به محل مشتریان تحویل داده می شود.

جمع بندی مقاله و کلام پایانی

در این مقاله درباره تمام نکاتی که باید قبل از قالیشویی فرش دستباف بدانید پرداختیم و نکات بسیار مهمی که باید مد نظر داشته باشید را باهم بررسی نمودیم در پایان خوشحال  می شویم تا نظرات و تجارب خود را بعد از شستشوی فرش دستباف با ما و دیگر دوستانتان در میان بگذارید شاد و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *